Hakkımda

gulhiz karatas

1973 yılı Elazığ doğumluyum. İlk, orta ve Lise öğrenimini Elazığ’da tamamladım. 1990 yılında Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandım ve  altı yıllık tıp eğitimi takiben 1996 yılında Tıp Fakültesinden mezun oldum.

Mezun olduktan meslek hayatıma ilk olarak Aksaray ili SSK Dispanserinde çalışarak başladım. Bir yıl bu sağlık merkezinde görev yaptıktan sonra Elazığ SSK hastanesine tayin olarak atandım. Aynı hastanenin acil servisinde acil hekimi olarak görev yaptım.

Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) sonrası Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji bölümünü kazandım.

1999 yılında başladığım ihtisasımı 2004 yılında başarı ile tamamlayarak Radyoloji Uzman Hekimi oldum. Tez konusu olarak seçtiğim ve danışman hocamız ile beraber belirlediğim konu ultrasonografi ile ilgili idi.

İhtisası bitirdikten sonra İstanbul ve Ankara’da farklı özel hastanelerde genel radyoloji ve obstetrik-fetal ultrasonografi alanlarında uzun süre çalıştım. Çalıştığım tüm hastanelerde başta gebelik (fetal) ultrasonografi alanı olmak üzere spesifik olarak ultrason ile ilgili tüm işlemlerde yer aldım.

2015 yılında Ankara’da görev yaptığım hastaneden ayrılarak kendi kliniğimi açtım. Ankara Çukurambar’da bulunan Ankara Ticaret Merkezi (ATM) Plazasında hastalarımızı kabul etmeye başladım.

Uzun yıllardan beri Ultrasonografi, Renkli Doppler Ultrasonografi, Fetal Ultrasonografi alanları başta olmak üzere, oluşan bilgi birikim ve deneyimlerimizi hastalarımızla paylaşmaya ve özel hizmet vermeye devam ediyorum. Kliniğimizde anne karnındaki fetüsü görüntülemek üzere en üst düzey ultrason cihazı kullanarak hem anne hem de bebek sağlığı konusunda ayrıntılı görüntüleme imkanı mevcuttur.

Detaylı ultrason ya da 4 boyutlu ultrason (Gebelik ultrasonu, fetal ultrason, Ayrıntılı Ultrason) Radyoloji alanındaki özel ilgi ve tecrübe alanımı oluşturmakta olup, bununla ilgili bilimsel çalışmalarımı sürdürmekteyim. Bununla birlikte tiroid, meme, kalça, batın, karotis Doppler, böbrek, karaciğer, venöz Doppler, ultrason gibi tüm ultrasonografik işlemler de kliniğimizde yapılmaktadır.

Ulusal ve uluslararası bilimsel toplantı ve makaleleri özellikle kendi ilgilendiğim alan ile ilgili tüm konuları yakından takip ederek güncel tüm gelişmeleri hastalarımıza daha iyi hizmet verebilmek için yakından takip ediyorum.

Eşim Prof. Dr. Ömer Faruk KARATAŞ ile birlikte aynı kliniği paylaşarak hastalarımıza hizmete devam ediyoruz. İki kız, 1 erkek çocuğu annesiyim.

Mesleki bir kuruluş olan Türk Radyoloji Derneği üyesiyim.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz